Valeda (Photobiomodulation) Nedir?

Image Description

Photobiomodulation (Fotobiyomodülasyon) Ve Valeda Işık İletim Sistemi Nedir?

Valeda Işık İletim Sistemi, Photobiomodulation (Fotobiyomodülasyon) kullanılarak Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı için onaylanmış ilk ve tek tedavidir.

Kuru Tip Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasyonu (Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı) yavaş ilerleyen bir hastalıktır. Hastaların görmeleri vitamin, mineral ve lutein takviyesine rağmen zaman içerisinde azalmaktadır.

Valeda, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında görme keskinliğini artırır, kontrast duyarlılığını iyileştirir ve retina lezyonlarını azaltır.

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı Tedavisinde Yenilikler

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında çeşitli tedavi yöntemleri halen araştırma aşamasındadır. Valeda dışında etkinliği kanıtlanmış bir tedavi yoktur. Valeda, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında etkinliği kanıtlamış ilk ve tek tedavi yöntemidir.

Photobıomodulatıon (Fotobiyomodülasyon) Ve Valeda Işık İletim Sistemi Göze Nasıl Etki Eder?

Valeda, hücre fonksiyonunu uyarmak için ışık yayan diyotlar (LED) kullanarak mitokondriler içinde enerji üretimini artırır. Çeşitli dalga boylarında (590, 660 ve 850 nm) ışık kullanılarak enflamasyon ve hücre ölümü engellenir.

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığının Tedavi Yöntemi

Kuru tip Sarı Nokta Hastalığında düzenli aralıklarla doktora gitmeniz ve lutein, çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri gibi antioksidan özelliğe sahip ilaçlar kullanmanız önerilmektedir. Ancak, bu tedavilere rağmen hastaların görmeleri zaman içersinde azalmaktadır.

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında Valeda Tedavisi Nedir?  

Valeda Işık iletişim Sistemi, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı tedavisinde etkinliği onaylanmış ilk ve tek tedavidir. Valeda Işık iletim Sistemi, fotobiyomodülasyonu (photobiomodulation) kullanır. Photobiomodulation çeşitli dalga boylarında ışık kullanarak, retina hücre ölümünü ve enflamasyonu engeller.

Valeda, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalarında Klinik Faydaları Nelerdir?

Hastaların görmelerini artırır ve ayrıntılı görme dahil genel görme fonksiyonlarını iyileştirir. Druzen dediğimiz zararlı retina birikimlerini azaltır.

VALEDA Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

Fotobiyomodülasyon hücrelerin fonksiyonlarını iyileştirmeye yönelik düşük seviyeli ışık bazlı bir terapidir. Klinik çalışmalarda, Valeda tedavisinin güvenli olduğu kanıtlanmıştır ve tedaviye bağlı yan etkilere rastlanılmamıştır.

Valeda Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tedaviler, 3 haftalık bir dönem boyunca, haftada 3 kez, her bir göz için 9 seanslık bir dizi halinde uygulanır. Tedavi seansları her bir göz için 5 dakikadan daha az sürer.

Valeda Hakkında S.S.S

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında etkinliği kanıtlamış ilk ve tek tedavi yöntemidir. Valeda, fotobiyomodülasyon kullanarak, çeşitli dalga boylarında ış ...

Anlaşmalı Kurumlar

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description

Yorumlarınıza cevap yazılabilmesi için E-posta adresinizin doğru yazılması gerekmektedir.

SVG
Image Description
SVG

Adres

Bağdat Caddesi No: 403/4 Sadıkoğlu Apartmanı Kat:4 Suadiye / İstanbul

SVG

Telefon

0216 386 37 00

SVG

Fax

0216 386 37 42