Katarakt Ameliyatı Yapan Hastaneler

Image Description

Katarakt ameliyatı yapan hastaneler; son yıllarda katarakt hastalarının ve hasta yakınlarının merak ettiği konulardan biridir. Öyle ki her göz uygulamasında olduğu gibi katarakt ameliyatında da nitelikli tedavi, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorun bilgi ve tecrübesi, ameliyathanedeki cihazların potansiyeli ameliyatın başarılı şekilde sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Bu yazımızda katarakt ameliyatında hastaları neler bekliyor, ameliyat için doktor ve sağlık kurumu tercih sürecinde hangi noktalar göz önünde bulundurulmalı; bahsedeceğiz.

İstanbul Katarakt Ameliyatı Doktoru

İstanbul katarakt ameliyatı doktoru seçimi yaparken öncelikle katarakt probleminin temelde ne olduğu ve modern yöntemler ile nasıl tedavi edildiği öğrenilmelidir.

Katarakt genellikle ileri yaş hastalığı olarak bilinse de son yıllarda yeni doğanlarda dahi görülme oranı sıklaşmış ilerleyici özelliği bulunan bir göz hastalığıdır. Günümüzde katarakt ameliyatında uygulanan yöntem; fakoemülsifikasyon işlemidir. Söz konusu yöntem deforme olmuş merceğin çıkarılıp göz içerisinde yapay mercek yerleştirilmesi disiplinine dayanmaktadır.

Göz organının komplike bir yapısının olduğu unutulmamalıdır ve cerrahi işlemi gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatı

Katarakt ameliyatı kaç lira sorusu 2024 yılında göz sağlığı ile ilgili sorgulanan en sık sorulardan biridir. Katarakt ameliyatı uygulayan doktorlar ve hastaneler; katarakt ameliyatı fiyatlarını belirleyebilmek için hastayı ayrıntılı bir şekilde muayene etmek isteyeceklerdir. Bu nedenle ayrıntılı muayene ve katarakt derecelerini öğrenebilmek için alanında tecrübeli bir göz doktoruna başvurulmalıdır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Katarakt ameliyatı fiyatı ne kadardır, sorusunun cevabını nitelikli bir şekilde verebilmek için hastanın ayrıntılı bir muayene süreci yaşaması gerekmektedir. Hastalığın hangi derecede olduğu genel sağlık durumu ve hangi uygulamaların gerçekleştirileceğine bağlı olarak katarakt ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Katarakt ameliyatı fiyatı hakkında, ameliyat ve sonrası iyileşme süreci hakkında detaylı bilgiler için; 0 216 386 37 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Katarakt Ameliyatı Yapılır mı?

Sosyal Güvenlik Sistemi kapsamında olan kişiler doktorun gerekli görmesi durumunda devlet hastanelerinde ücret ödemeden ameliyat hakkına sahiptirler.

Katarakt Ameliyatı Zor Bir Ameliyat mı?

Katarakt ameliyatı bu konuda yetkinliğe ve tecrübeye sahip bir doktor tarafından yapıldığında riskleri oldukça düşüktür. Kişi dayanılmaz bir acı hissetmez ve kısa süre içerisinde günlük yaşantısına dönebilir.

Katarakt Ameliyatından Sonra Göz Kaç Gün Kapalı Kalacak?

Operasyonun olduğu günde sürekli kapağı takmanızda yarar vardır. Ameliyattan sonraki günlerde dışarı çıkılabilir ve bu süreçte güneş gözlüğü takılması önerilir.

Katarakt Ameliyatında Kaç Gün Yatılır?

Ameliyat sonrasında hastanede yatmaya gerek yoktur. Ameliyatı olan kişinin 2-3 gün süresince gözüne baskı uygulanmaması ve gözüne darbe almaması gerekir. Doktorun tavsiyelerine kulak verilmelidir.

Katarakt Ameliyatı Sonrası Gözlük Takılır mı?

Görme kaybının sebeplerinden biri olan katarakt rahatsızlığında son yıllarda kullanılan multifokal lensler sayesinde ameliyatın ardından gözlüğe ihtiyaç duyulmamaktadır.

Katarakt Tekrar Eder mi?

Bir kez katarakt ameliyatı yapıldıktan sonra kataraktın tekrar oluşması söz konusu değildir. Katarakt tekrarlaması şeklinde düşünülen, göz merceğinin kapsül kısmını kalınlaştırması ve görmeyi azaltması durumudur.

Anlaşmalı Kurumlar

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
Danışma ve Ameliyat destek hattımız