Katarakt Ameliyatı Yapan Hastaneler

Image Description

Katarakt ameliyatı yapan hastaneler; son yıllarda katarakt hastalarının ve hasta yakınlarının merak ettiği konulardan biridir. Öyle ki her göz uygulamasında olduğu gibi katarakt ameliyatında da nitelikli tedavi, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorun bilgi ve tecrübesi, ameliyathanedeki cihazların potansiyeli ameliyatın başarılı şekilde sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Bu yazımızda katarakt ameliyatında hastaları neler bekliyor, ameliyat için doktor ve sağlık kurumu tercih sürecinde hangi noktalar göz önünde bulundurulmalı; bahsedeceğiz.

İstanbul Katarakt Ameliyatı Doktoru

İstanbul katarakt ameliyatı doktoru seçimi yaparken öncelikle katarakt probleminin temelde ne olduğu ve modern yöntemler ile nasıl tedavi edildiği öğrenilmelidir.

Katarakt genellikle ileri yaş hastalığı olarak bilinse de son yıllarda yeni doğanlarda dahi görülme oranı sıklaşmış ilerleyici özelliği bulunan bir göz hastalığıdır. Günümüzde katarakt ameliyatında uygulanan yöntem; fakoemülsifikasyon işlemidir. Söz konusu yöntem deforme olmuş merceğin çıkarılıp göz içerisinde yapay mercek yerleştirilmesi disiplinine dayanmaktadır.

Göz organının komplike bir yapısının olduğu unutulmamalıdır ve cerrahi işlemi gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

Katarakt Ameliyatı Kaç Lira 2022?

Katarakt ameliyatı kaç lira sorusu 2022 yılında göz sağlığı ile ilgili sorgulanan en sık sorulardan biridir. Katarakt ameliyatı uygulayan doktorlar ve hastaneler; katarakt ameliyatı fiyatlarını belirleyebilmek için hastayı ayrıntılı bir şekilde muayene etmek isteyeceklerdir. Bu nedenle ayrıntılı muayene ve katarakt derecelerini öğrenebilmek için alanında tecrübeli bir göz doktoruna başvurulmalıdır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Katarakt ameliyatı fiyatı ne kadardır, sorusunun cevabını nitelikli bir şekilde verebilmek için hastanın ayrıntılı bir muayene süreci yaşaması gerekmektedir. Hastalığın hangi derecede olduğu genel sağlık durumu ve hangi uygulamaların gerçekleştirileceğine bağlı olarak katarakt ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Katarakt ameliyatı fiyatı hakkında, ameliyat ve sonrası iyileşme süreci hakkında detaylı bilgiler için; 0 216 386 37 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Anlaşmalı Kurumlar

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description

Yorumlarınıza cevap yazılabilmesi için E-posta adresinizin doğru yazılması gerekmektedir.

SVG
Image Description
SVG

Adres

Bağdat Caddesi No: 403/4 Sadıkoğlu Apartmanı Kat:4 Suadiye / İstanbul

SVG

Telefon

0216 386 37 00

SVG

Fax

0216 386 37 42