Prof. Dr. Ateş Yanyalı Kimdir?

Image Description

Prof. Dr. Ateş Yanyalı 1966 yılında doğmuştur.

1983 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. 1983 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur.

1990 - 1994 yılları arasında Fransa’da Claude Bernard Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları ihtisasını yapmıştır. Prof. Dr. Mireille Bonnet’in Kliniği’nde özellikle vitreus, retina ve makula (sarı nokta) hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmıştır.

1995 - 1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. olarak Retina Biriminde çalışmıştır.

1999-2000 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri NewYork’da Columbia Üniversitesi Harkness Eye Institute’de vitreus, retina ve sarı nokta hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmıştır. Burada, retina ve vitreus cerrahisinde geliştirdiği teknikler ve yaptığı buluşlarla tanınan Prof. Dr. Stanley Chang ile çalışmıştır.

2001-2011 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmıştır ve 2001 yılında bu hastanede vitreoretinal cerrahiyi başlatmıştır. Doç. Dr. Ateş Yanyalı diyabetin (şeker hastalığı) gözde oluşturduğu hasarlar üzerine yoğun çalışmıştır.

Diyabetik makula ödemi (şeker hastalığına bağlı görme merkezinde sıvı toplanması) tedavisi üzerine yaptığı bilimsel çalışmalar, American Journal of Ophthalmology, Retina ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır (bakınız; Bilimsel Çalışmalar).

2004 yılında, şeker hastalığına bağlı görme merkezinde (sarı nokta, makula) sıvı toplanması tedavisi üzerine yaptığı çalışma ile European VitreoRetinal Society en iyi poster ödülünü almıştır. "Modified grid laser photocoagulation versus pars plana vitrectomy with internal limiting membrane removal in diabetic macular edema" 2006-2010 yılları arasında Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezinde retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının teşhis ve tedavilerini gerçekleştirmiştir.

2007 yılında Doçent olmuştur.

2010 yılında Doç. Dr. Ateş Yanyalı Göz Kliniğini açmıştır. Hastalarına burada hizmet vermektedir. Doç. Dr. Ateş Yanyalı 20 yıllık meslek hayatında 10 binin üzerinde göz ameliyatı gerçekleştirmiştir. Retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının cerrahi tedavisindeki önemli gelişmelerden biri olan dikişsiz vitrektomi üzerine çalışmışlır ve bu konudaki bilimsel çalışmaları American Journal of Ophthalmology ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır (bakınız; Bilimsel Çalışmalar).

Kendisinin 100’ün üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır ve bu çalışmalarına 300'ün üzerinde atıf yapılmıştır. Birçok yerli ve yabancı dergide hakemlik görevi yapmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

ÜYE OLDUĞU KURULUŞLAR

Türk Oftalmoloji Derneği

American Academy of Ophthalmology

American Society of Retina Specialist

European VitreoRetinal Society

TOD Vitreoretinal cerrahi birimi aktif üyesi

KLİNİK

ates-yanyali-muayene
goz-doktoru-ates-yanayli
muayene-ates-yanyali
goz-doktoru-ateş-yanyali-klinik
goz-sagligi-ates-yanyali

Anlaşmalı Kurumlar

 

Anlaşmalı Kurumlar

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description