Fotobiyomodülasyon

Image Description

Fotobiyomodülasyon Nedir?

Fotobiyomodülasyon kullanılarak Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı için onaylanmış tedavilerden biridir.

Kuru Tip Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasyonu (Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı) yavaş ilerleyen bir hastalıktır. Hastaların görmeleri vitamin, mineral ve lutein takviyesine rağmen zaman içerisinde azalmaktadır.

Fotobiyomodülasyon, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında görme keskinliğini artırır, kontrast duyarlılığını iyileştirir ve retina lezyonlarını azaltır.

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı Tedavisinde Yenilikler

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında çeşitli tedavi yöntemleri halen araştırma aşamasındadır. Fotobiyomodülasyon, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığında etkinliği kanıtlamış bir tedavi yöntemidir.

Fotobiyomodülasyon Göze Nasıl Etki Eder?

Fotobiyomodülasyon, hücre fonksiyonunu uyarmak için ışık yayan diyotlar (LED) kullanarak mitokondriler içinde enerji üretimini artırır. Çeşitli dalga boylarında (590, 660 ve 850 nm) ışık kullanılarak enflamasyon ve hücre ölümü engellenir.

Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığının Tedavi Yöntemi

Kuru tip Sarı Nokta Hastalığında düzenli aralıklarla doktora gitmeniz ve lutein, çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri gibi antioksidan özelliğe sahip ilaçlar kullanmanız önerilmektedir. Ancak, bu tedavilere rağmen hastaların görmeleri zaman içersinde azalmaktadır.

fotobiyomodulasyon

valeda-photobiomodulation-nedir

Fotobiyomodülasyon Tedavisi Nedir?

Fotobiyomodülasyon Işık iletişim Sistemi, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı tedavisinde etkinliği onaylanmış tedavilerden biridir. Fotobiyomodülasyon Işık iletim Sistemi, fotobiyomodülasyonu (photobiomodulation) kullanır. Fotobiyomodülasyon çeşitli dalga boylarında ışık kullanarak, retina hücre ölümünü ve enflamasyonu engeller.

Fotobiyomodülasyon, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalarında Klinik Faydaları Nelerdir?

Hastaların görmelerini artırır ve ayrıntılı görme dahil genel görme fonksiyonlarını iyileştirir. Druzen dediğimiz zararlı retina birikimlerini azaltır.

Fotobiyomodülasyon Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

Fotobiyomodülasyon hücrelerin fonksiyonlarını iyileştirmeye yönelik düşük seviyeli ışık bazlı bir terapidir. Klinik çalışmalarda, Fotobiyomodülasyon tedavisinin güvenli olduğu kanıtlanmıştır ve tedaviye bağlı yan etkilere rastlanılmamıştır.

Fotobiyomodülasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tedaviler, 3 haftalık bir dönem boyunca, haftada 3 kez, her bir göz için 9 seanslık bir dizi halinde uygulanır. Tedavi seansları her bir göz için 5 dakikadan daha az sürer.

Kırmızı Işık Tedavisi Ne İşe Yarar?

Kırmızı Işık Terapisi (RLT) cilt kırışıklıklarını, yara izlerini ve inatçı yaralar gibi cilt problemlerini tedavi etmek amacıyla kırmızı dalga boylarında ışık kullanan terapötik bir tedavi çeşididir. Bunun yanı sıra göz sağlığı ile ilgili sorunlarda da kullanılmaktadır.

Fotobiyomodülasyon Tedavisi Nedir?

Fotobiyomodülasyon, Kuru Tip Sarı Nokta Hastalığı tedavisi için kullanılır.  Photobiomodulation işleminde çeşitli dalga boylarında ışık kullanılır, retinadaki hücre ölümü ve enflamasyon engellenir.

Sarı Nokta İğne Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Enjeksiyon saç teline yakın incelikte bir 30G insülin iğnesi ile gözün beyazına uygulanır. İşlem 1-2 saniye kadar sürer, hasta acı hissetmez. Göze antibiyotik damla uygulanır ve ardından göz bandajlanır. İşlemin ardından göz yüzeyinin temizlenmesinde kullanılan mikrop öldürücü solüsyonun tahrişine bağlı olarak batma bir iki saat daha sürebilir

Fotobiyomodülasyon Lazer Nedir?

Fotobiyomodülasyon lazer hücre metabolizmasını iyileştiren ve oksidatif bozulma problemini engelleyen üç farklı dalga boyunda LED diyot uygulamasından oluşan fotobiyomodülasyon (PBM) kullanan bir tedavi çeşididir.

Sarı Nokta Hastalığı Hangi Hastanelerde Tedavi Ediliyor?

Sarı nokta hastalığı tedavisi göz doktorları tarafından uygulanır. Hemen hemen her hastanede bu rahatsızlığın tedavisi yapılmaktadır.

Anlaşmalı Kurumlar

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
Danışma ve Ameliyat destek hattımız